Creating your ultimate sales arena

 

Kära kund,

 

Med den rådande COVID-19-situationen, skulle vi vilja informera om vilka förebyggande åtgärder Norcospectra Group vidtagit för att skydda våra medarbetare och kunder.

 

Det vi står inför är en exceptionell situation för Norcospectra som företag och retail industrin som helhet. Norcospectras Groups verksamhet är dock för närvarande i full drift.

 

Detta betyder att:

 

- Vi ser just nu inga begränsningar i vårt åtagande mot våra kunder och samarbetspartners utan är för närvarande i full drift.

- Vi uppmanar att ha kund och leverantörsmöten online istället för fysiska möten.

- Vi har gett full möjlighet för de som kan att jobba hemifrån

- Vi upprepar kontinuerligt och understryker vikten av att om man vid minsta symptom kring förkylning och influensa stannar hemma.

- Vi efterlever folkhälsomyndigetens rekommendationer gällande hygien och social distansering

- Vi praktiserar hemarbete under 14 dagar efter resa i riskområden.

 

Vi kommer att övervaka COVID-19 situationen fortlöpande och kommer uppdatera med ny information om något skulle ändras i framtiden.

  

Ove Opseth CEO

Norcospectra Group

Norcospectra Group Management

 

Ove Opseth

CEO Norcospectra Group

ove@norcospectra.com

+46 70 589 76 18

 

Henrik Janzen

Digitalization and Marketing Manager

henrik@norcospectra.com

+46 70 617 36 96

 

Kurt Erik Frøysa

Managing Director Norway

kurt@norcospectra.no

+47 95 14 56 69

t

Rafał Kilian

Managing Director Poland

rafal.kilian@norcospectra.pl

+48 602 578 350

+48 23 671 49

 

Bert Martinsson 

Sales Manager Sweden

bert@norcospectra.com

+46 705 614 450

 

 

Carina Plars

CFO Norcospectra Group 

carina@norcospectra.com

+46 70 859 65 57

 

 

Jens Sonnbjer

H R director Norcospectra Group

jens@norcospectra.com

+46 76 564 73 19

 

Ridhi Sharma

Finance Assistant Norcospectra Group

ridhi@norcospectra.com

+46 70 055 10 01

Vill du bli en av oss?

Berätta lite om dig själv eller hitta våra lediga tjänster här!